Στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου περίμεναν με ανυπομονησία τα εκτάκια, την Πέμπτη 4/10/2018, για να υποδεχτούν και να καλωσορίσουν τα πρωτάκια στο νέο τους σχολείο. Η όμορφη εκδήλωση ξεκίνησε με συζήτηση για τον ρόλο της "υιοθεσίας" των μικρών του σχολείου από τα εκτάκια και τελείωσε με αθλητικές δραστηριότητες στην αυλή.

Με τον  θεσμό της "υιοθεσίας" τα παιδιά διδάσκονται τη συνεργασία, τη συνύπαρξη, τα πρωτάκια αισθάνονται πιο ασφαλή στο νέο τους περιβάλλον και η καθημερινή σχολική ζωή των μαθητών μπορεί να γίνει ομορφότερη.

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Διδασκόντων του Σχολείου, που στήριξε την εκδήλωση, και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, που την αγκάλιασε προσφέροντας τα δώρα για τα πρωτάκια.

Οι εκπαιδευτικοί της ΣΤ' , της Α' Τάξης και η καθηγήτρια   Φυσικής Αγωγής του σχολείου.