Σε σχετικό αίτημα που υποβλήθηκε απο το Σχολείο μας στις17.3.2016 το Δ.Σ του Ιδρύματος Μποδοσάκη ενέκρινε την προσφορά Παιδαγωγικού Υλικού και Βιβλίων για τον εξοπλισμό του Σχολείο μας.

Ο Διευθυντης του Σχολείου κ. Γαπκιάδης Γεώργιος, η Υποδιευθύντρια κ. Αλεξίου-Ρέτζιου Κωνσταντίνα και το Διδακτικό Προσωπικό ευχαριστούμε πολύ τα μέλη του Δ.Σ του Ιδρύματος σας που επέλεξαν να βοηθήσουν το σχολείο μας. Το υλικό που παραλάβαμε ήταν 3 πακέταμε εξοπλισμό για το Εργαστήρι Φυσικών Επιστημών καθώς  και 68 Παιδικά Λογοτεχνικά Βιβλία τα οποία θα εμπλουτίσουν τη Δανειστική Βιβλιοθηκη του Σχολείου. Η συνολική αξία της προσφοράς ανέρχεται στο ποσό των 1.000 ευρώ.

Στο σημείο αυτό θα θελαμε να αναφέρουμε ότι το Ιδρυμα Μποδοσάκη έχει στηρίξει το σχολείο μας και στο παρελθόν προσφέροντας 57 Παιδικά Λογοτεχνικά Βιβλία για το Τμήμα Ένταξης αξίας 500 ευρώ.

Σας ευχαριστούμε θερμά για την ευγενική σας προσφορά και ευχόμαστε να συνεχίσετε να στηρίζετε τα Δημόσια Σχολεία και τους μαθητές τους.