Την Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου και ώρα 10 πραγματοποιήθηκε μια δειγματική διδασκαλία απο τον εκπαιδευτικό του Α2 κ. Αντώνη Παπαδόπουλο. Ο κ. Παπαδόπουλος και οι μαθητές του παρουσίασαν σε 16 δασκάλους του νομού Καστοριάς πως δουλεύουν μέσα στην τάξη. Οι εντυπώσεις που μας άφησαν ήταν καταπληκτικές. Μπορείτε να βγάλετε τα συμπεράσματα απο τις φωτογραφίες που ακολουθούν.

Για δεύτερη χρονιά το "ίδρυμα Μποδοσάκη" στηρίζει το 9ο Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς.

Τους ευχαριστούμε πολύ.

Οι μαθητές του Τμήματος Ένταξης και μαθητές απο 4 ακόμη σχολεία σας παρουσιάζουν το πρώτο τεύχος της εφημερίδας τους.

Μπορείτε να διαβάσετε την ηλεκτρονική εφημερίδα στον σύνδεσμο που ακολουθεί:

Επίσης, μπορείτε να στηρίξετε τη δουλειά μας και να γίνεται συνδρομητές γράφοντας ενα μήνυμα στον δεύτερο  σύνδεσμο που ακολουθεί. Η εγγραφή δεν κοστίζει :

Attachments:
Access this URL (http://schoolpress.sch.gr/specialreporters/)specialreporters[ ]0 kB
Access this URL (http://schoolpress.sch.gr/specialreporters/?page_id=348)specialreporters[ ]0 kB

Οι μαθητές του Β2' και ο δάσκαλος των εικαστικών κ.Χρήστος Καρατζιος σας παρουσιάζουν τη

Σχηματούπολή.

Στο μάθημα της Ευέλικτης Ζώνης ασχοληθήκαμε με την κυκλοφοριακή αγωγή αφού ακούσαμε, μιλήσαμε, μάθαμε, αποτυπώσαμε τις γνώσεις μας παίζοντας.

Την Παρασκευή 3-6-2016 πραγματοποιήθηκε η γιορτή του προγράμματος "ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΦΙΛΟΙ".

Ευχαριστούμε πολύ όσους βοήθησαν στην υλοποίηση της:

1. Το τοπικό συγκρότημα "ΕΧΙΔΝΑ"

2. Την κ. Κωνσταντινίδου Σοφία δασκάλα Ειδικού Δημοτικού Σχολείου

3. Την κ. Μπατσίκα Νικολέττα θεατρολόγο του 9ου Δημοτικού Σχολείου

4. Τον κ. Μπέλλο Παντελή Υποδιαυθυντή του 9ου Δημοτικού Σχολείου

Σας προσκαλούμε στη σχολική γιορτή του προγράμματος "Γινόμαστε φίλοι". Διαβάστε την πρόσκληση στο αρχείο που ακολουθεί.

Attachments:
Download this file (Πρόσκληση.pdf)Πρόσκληση.pdf[ ]138 kB

ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΣ ΣΤΟ 1ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ!!!

Διαβάστε περισσότερα: Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΣ ΣΤΟ 1ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ