Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας σας εύχονται

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ....ΜΕ ΥΓΕΙΑ

ο Διευθυντής του Σχολείου, η Υποδιευθύντρια και Ο Σύλλογος Διδασκόντων εύχονται σε εσας και στα παιδιά σας καλές γιορτές. Να περάσετε όμορφα και με υγεία..!!

Την Παρασκευή 24 Νοοεμβρίου 2017 και ώρα 12:οο π.μ

Την Δευτέρα 13 Νοεμβρίου οι μαθητές του σχολείου μας παρακολούθησαν τη θεατρική παράσταση "H ωραία κοιμωμένη"  στον χώρο της Ε.ΔΗ.ΚΑ Την παρασταση έφερε στην πόλη μας η εταιρία Magic Dream

Οι  Φθινοπωρινές κατασκευές που διακοσμούν το σχολείο μας...

Μανούλα μου χρόνια πολλά, χρόνια ευτυχισμένα,

χρόνια γεμάτα από χαρά και γέλιο στολισμένα.

Μονάχα κάτι θα σου πω σήμερα στη γιορτή σου,

πως είναι δώρο απ? το Θεό να είμαι το παιδί σου.

Η ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ Κ. ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΒΑΡΕΛΑ ΚΑΙ Η Κ. ΕΡΙΚΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΟΣ Κ. ΛΕΛΑ ΣΤΡΟΥΤΣΗ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 8 ΜΑΡΤΙΟΥ.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ "Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ" ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ Η Α/ΘΜΙΑ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΡΕΙΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ.

Την Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου και ώρα 10 πραγματοποιήθηκε μια δειγματική διδασκαλία απο τον εκπαιδευτικό του Α2 κ. Αντώνη Παπαδόπουλο. Ο κ. Παπαδόπουλος και οι μαθητές του παρουσίασαν σε 16 δασκάλους του νομού Καστοριάς πως δουλεύουν μέσα στην τάξη. Οι εντυπώσεις που μας άφησαν ήταν καταπληκτικές. Μπορείτε να βγάλετε τα συμπεράσματα απο τις φωτογραφίες που ακολουθούν.